تراز کننده کاشی و سرامیک

تراز کننده کاشی و سرامیک

9k=

در هنگام نصب کاشی و سرامیک نکات فراوانی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها نتیجه کار بسیار زیباتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر فاصله بین کاشی و سرامیک های نصب شده یکنواخت باشد و همه کاشی و سرامیک ها در یک راستا قرار بگیرند در نهایت، کار با ظرافت هرچه تمام تر انجام خواهد شد. یکی از فاکتورهایی که در نصب کاشی و سرامیک اهمیت بالایی دارد همسطح بودن کاشی و سرامیک ها با یکدیگر می باشد. فرض کنید سرامیک های کف سرویس بهداشتی بصورت همسطح با یکدیگر نصب نشوند در این حالت آب در قسمت هایی که در سطح پایین تری قرار دارند، جمع شده و باعث ایجاد ناهماهنگی می گردد. این ناهماهنگی علاوه بر چهره نامطلوبی که به فضا می دهد باعث لکه شدن سرامیک ها و تجمع آب می گردد و در نهایت راکد ماندن آب در قسمت های فرو رفته باعث نفوذ آب به لایه های زیزین و تخریب سرامیک ها می شود. برای پیشگیری از این رخداد باید کاشی و سرامیک ها نسبت به یکدیگر تراز باشند. شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع کاشی و سرامیک به فروشگاه اینترنتی کاشی سرامیک هوم تایلز مراجعه نمایید.

 

لزوم استفاده از همتراز کاشی و سرامیک

در گذشته برای تراز کردن کاشی دیوار و سرامیک کف پس از آن که ملات را در محل مورد نظر پخش می کردند، کاشی یا سرامیک برای بر روی آن قرار می دادند و از یک چکش پلاستیکی برای محکم کردن کاشی در جایش استفاده می کردند و در نهایت با استفاده از ابزار تراز، همسطح بودن کاشی یا سرامیک را با کاشی و سرامیک همجوار کنترل می نمودند. این کار بسیار زمانبر بود و معایبی نیز داشت. یکی از این عیوب، احتمال جابجا شدن کاشی از جای خود در صورت یکنواخت نبودن میزان ملات در زیر آن و همچنین احتمال شکستن کاشی و سرامیک در صورت وارد کردن ضربه به آن ها بود. برای رفع این مشکل و ارتقا کیفیت کاشیکاری، ابزار همتراز کاشی و سرامیک طراحی و تولید شد. این ابزار که از جنس پلاستیک تولید شده از دو قسمت اصلی تشکیل گردیده است که عبارتند از:

  • کلیپس همتراز (قطعه مادگی)
  • گوه همتراز (قطعه نری)

کلیپس در زمان نصب مابین کاشی ها قرار گرفته و با استفاده از گوه قفل می گردد. استفاده از این ابزار باعث می شود کاشی و سرامیک ها در نهایت به صورت کاملا همسطح نسبت به یکدیگر قرار بگیرند و نیازی به استفاده از چکش پلاستیکی و تراز در هنگام نصب نباشد.

نحوه استفاده از تراز کننده کاشی و سرامیک

تراز کننده کاشی دیوار و سرامیک در سایزهای مختلف طراحی شده که برای بر اساس ضخامت کاشی باید سایز متناسب با آن استفاده گردد. پس از آماده سازی زیر کار و ترسیم خطوط نصب، ملات را در محل نصب پخش کرده و کاشی یا سرامیک اول را با در نظر گرفتن خطوط در جای خود قرار دهیدو در جای خود محکم کنید. با توجه به سایز کاشی از تعداد متناسبی کلیپس در هر طرف از کاشی استفاده نمایید و پس از آن کاشی بعدی را جایگذاری کنید. حال گوه همتراز را از شکاف کلیپس که از فاصله میان دو کاشی بیرون آمده، رد می کنیم و با استفاده از انبر مخصوص آن را قفل می کنیم. پس از آن که ملات زیر کاشی خشک شد، با زدن ضربه توسط چکش، کلیپس از محل اتصال قسمت افقی که در زیر کاشی ها قرار دارد با قسمت عمودی که از فاصله بین دو کاشی بیرون آمده، شکسته خواهد شد. برای هر وجه از کاشی با ابعاد 30 در 30 یا کمتر، یک تراز کننده نیاز می باشد و در ابعاد بالاتر تقریبا با فاصله 15 تا 20 سانتیمتری از یکدیگر به یک تراز کننده احتیاج داریم. کلیپس تراز کننده یکبار مصرف بوده اما از گوه می توان چند بار استفاده نمود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *