کانترهای زیبای آشپزخانه

کانترهای زیبای آشپزخانه

AcbE9BJDjFN0gAAAABJRU5ErkJggg==

مهم ترین قسمت هر ساختمان را می توان آشپزخانه دانست و زیبایی و دکور این قسمت می تواند تاثیر زیادی داشته باشد و از آن به عنوان قلب خانه یاد می شود. برای زیباسازی آشپزخانه می توان از کابینت و سرامیک ها استفاده کرد تا جلوه زیبایی به وجود آید. از جمله مواردی که کاربرد زیادی دارند می توان کانتر های سرامیکی را اشاره کرد که در این مقاله از هوم تایلز به بررسی صفحات کانتر تاپ سرامیکی پرداخته می شود.

طراحی کانترهای زیبا آشپزخانه

Capture.PNGhjj

کانتر قسمتی از آشپزخانه است که در اطراف آن صندلی قرار می گیرد و افراد می توانند از این قسمت برای صرف غذا یا قرار دادن وسایل ضروری استفاده کنند و سبب می شود که کارآیی آشپزخانه افزایش یابد. در بعضی موارد در آشپزخانه هایی با ابعاد بزرگ می توان کانتر را در مرکز آشپزخانه ایجاد کرد و شیر آب و همچنین شعله گاز را در این قسمت تعبیه کرد که سبب سهولت در کار آشپزی می شود و نیز با قرار دادن صندلی، می توان غذا را در این قسمت صرف کرد. علاوه بر این اجرای کانتر برای آشپزخانه سبب می شود که از آشپزخانه استفاده بهینه شود و مخصوصا کارآیی آشپزخانه های با ابعاد کوچک نیز بهتر گردد. در مورد کانترهای آشپزخانه، بسیار مهم است که قسمت رویه آن ها از مواد مناسب و مقاوم ساخته شده باشد که می توان کانترهای زیبا از جنس سرامیک را نام برد. همان گونه که می دانیم سرامیک از مصالح مصنوعی است و با استفاده از مود اولیه گوناگون و خاص می توان طرح های متنوع و با رنگ های گوناگونی ایجاد کرد که هر کدام برای هدف خاصی استفاد شود و به مشتری این اختیار را می دهد که طرح مورد نظر و سلیقه خود را انتخاب کند.

 

مزایای کانترهای سرامیکی آشپزخانه

Capture.PNGttttt

 

سرامیک های مورد استفاده برای کانتر آشپزخانه دارای رنگ ها و نقوش متنوع و مزایای فراوانی هستند. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • مقاومت در برابر نفوذ آب
  • استحکام در برابر نیرو های خارجی و ضربه
  • پایداری در برابر خراش و قابلیت تحمل دما بالا
  • قابلیت شستشوی آسان و سریع و عدم ایجاد واکنش با مواد خوراکی

معمولا سرامیک های کانتر آشپزخانه از نوع خاصی هستند زیرا ابعاد آن ها بزرگ بوده و باید از مواد خاصی در ساخت آن ها استفاده شود، برای نمونه سرامیک های پرسلان را می توان نام برد که در دمای بالا پخته می شوند و استحکام مورد نیاز را دارا هستند. زیباسازی و دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم و تاثیرگذار است و می توان با استفاده از مواد و مصالح گوناگون جلوه زیبایی در این قسمت از خانه ایجاد کرد. از جمله مصالحی که برای آشپزخانه استفاده می شود سرامیک را می توان نام برد که علاوه بر کف آشپزخانه امکان کاربرد به عنوان رویه کانتر را دارد. استفاده از سرامیک، زیبایی بسیاری در آشپزخانه ایجاد می کند و در مواردی می تواند هزینه ها را در مقایسه با کاربرد مواد طبیعی از جمله چوب و سنگ کاهش دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *