سرامیک اسلب چیست؟

سرامیک اسلب چیست؟

سرامیک اسلب یا سایز بزرگ به سرامیکی گفته می شود که از نظر ابعاد بسیار بزرگ بوده و متریال آن به صورت یکنواخت در تمام سطح آن اعمال شده است. اگر به سرامیک های معمولی و سایز کوچک توجه کرده باشید، خواهید دید که برای اعمال کفپوش بایدآنها را در کنار هم قرار داد که این امر موجب تکه تکه جلوه دادن کفپوش می شود. اما سرامیک های اسلب کاملا یکسره بوده و برای سطوح بسیار بزرگ از جمله دیوار کاربرد دارند. این سرامیک ها به صورت تخته های بسیار بزرگ در ابعاد مختلفی ساخته و از آنها برای نما و کف استفاده می کنند. سرامیک اسلب معمولا از مواد طبیعی و توسط انسان طراحی می شود. از این رو، بسیاری از افراد در کیفیت و مواد تشکیل دهنده آن شک دارند. اما باید گفت که این مصالح طبق استانداردهای روز جهانی ساخته شده و امتحان خود را به خوبی پس داده اند.

کاربرد سرامیک اسلب

سرامیک اسلب معمولا در آشپزخانه و حمام به کار برده می شود. البته با توجه به مزایای زیادی که این سرامیک ها به همراه دارند، استفاده از آنها در سایر محیط ها از جمله اتاق نشیمن نیز امکان پذیر است. یکی دیگر از کاربردهای سرامیک اسلب استفاده از آنها در سالن های مجلسی است. بسیاری از تالارهای پذیرایی برای زیباسازی فضای سالن خود از سرامیک های اسلب یا سایز بزرگ استفاده می کنند.

 

Capture.PNGhj

مزایای سرامیک اسلب

سرامیک های اسلب دارای مزایای زیادی هستند که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

  • استحکام بالا: این سرامیک ها بر خلاف شایعاتی که مطرح شده بسیار مقاوم بوده و به این راحتی ها شکسته نمی شوند. برخی ها معتقدند که سایز بزرگ آنها عاملی برای شکسته شدن است که این ادعا با عملکرد مناسب سرامیک های اسلب کاملا نقض شده است.
  • اندازه بزرگ و یکسره: اندازه بزرگ سرامیک های اسلب موجب شده است تا نمای یکپارچه آنها جلوه ای زیبا به نمای ساختمان بدهد. همچنین بزرگ بودن سایز این سرامیک ها موجب شده است تا میزان شیار در آنها کم و در نتیجه از تجمع آلودگی جلوگیری شود. به همین خاطر است که فرایند پاک کردن اسین سرامیک ها بسیار ساده است.
  • تنوع رنگ: سرامیک های اسلب شاهکار دست معماران بوده و همین امر موجب شده است تا توسط سلیقه انسانی طراحی شوند. به گونه ای که اعمال رنگ ها و نقش های زیبا بر روی آنها زیبایی منحصربفردی به سرامیک ها بخشیده است.
  • امکان چاپ روی آنها: با توجه به ماشینی نبودن سرامیک ها امکان طراحی و اعمال چاپ رنگی بر روی آنها وجود دارد. این طرح ها شامل طرح های سنتی و فانتزی می شود.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *